Zpracování business plánů - 736 154 466

Začátek podnikání - Jak založit živnost a vedení účetnictví začínajícím podnikatelům OSVČ

    Vítejte na stránce věnované začínajícím živnostníkům a začátkům podnikání.

    V čem Vám mohu být nápomocen? Tak např. poradím:

  • jak založit živnost
  • jak vést účetnictví nebo daňovou evidenci
  • jak nebýt plátcem DPH nebo se plátcem DPH stát
  • jak na daně a
  • jak především zbytečně neplatit za chyby které se začátkem podnikání vznikají

    Prostě kompletní poradenství pro začínající podnikatele, živnostníky a OSVČ.

    Případně pomůžu při zavedení účetnictví nebo daňové evidence začínajícím živnostníků, OSVČ a podnikatelským subjektům, neplátcům i plátcům DPH.

Nabídka poradenství pro začínající živnostníky, OSVČ a podnikatele

    Pro začátek Vám můžu nabídnout " Příklady z mé účetní a daňové praxe " nebo "Účetní a daňová poradna", kde možná najdete odpovědi na otázky spojené se začátkem podnikání živnostníka OSVČ.

Jaké účetnictví vést při zahájení živnosti nebo podnikání

    Jedna z otázek spojených se začátkem podnikání je výběr mezi podnikáním jako živnostník nebo jako právnická osoba.

    Jedná se o důležité rozhodnutí, které může výrazně ovlivnit výsledek Vaši podnikatelské činnosti.

    Podrobnější rozbor jakou účetní agendu vést při zahájení podnikání uvádím ve svém článku "Jakou účetní agendu vést při zahájení podnikání (240712)", který jsem publikoval na stránce "Vedení účetnictví - příklady z praxe".

    Každá varianta nese sebou výhody i nevýhody.

    Pokud uvažujete začít podnikání jako živnostník OSVČ, doporučuji stránky „Účetnictví a daně – živnostník OSVČ“.

    Pokud uvažujete začít podnikání jako právnická osoba založením např. s.r.o., doporučuji stránky „Účetnictví a daně – s.r.o. a obchodní společnosti“.

    Pokud nejste ještě rozhodnuti, navštivte jak stránky „Účetnictví a daně – živnostník OSVČ“, tak i stránky „Účetnictví a daně – s.r.o. a obchodní společnosti“.

    Najdete tam jaké účetnictví jste povinni vést jako živnostník nebo právnická osoba a jaké jsou mezi oběma možnostmi rozdíly.

Ceník vedení účetnictví pro začínající živnostníky

    O přijatelných cenách za vedení účetnictví a daňové evidence včetně zpracování evidence plátce DPH a daňových přiznání se můžete přesvědčit na stránce "Ceník vedení účetnictví pro začínající podnikatele".

    Pro začínající živnostníky mám v nabídce slevy za vedení účetnictví, které jsou uvedeny na stránce "Slevy za vedení účetnictví pro začínající živnostníky.

Můžu si zaplacenou částku za zpracování účetnictví dát do daňových výdajů?

    Občas se setkávám i s dotazem, zda si částky zaplacené za vedení účetnictví, daňové evidence a zpracovaní daňových přiznání můžete dát do daňových výdajů nebo nákladů.

    Vedení účetnictví, daňové evidence a zpracovaní daňových přiznání nabízím na základě následujících živnostenských listů (oprávněni):

  • Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků (živnost volná)
  • Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence (živnost vázaná)

    Na částku, kterou zaplatíte za zpracování účetnictví nebo daňového přiznání apod., Vám vystavím platný daňový doklad, který si bez problémů můžete zahrnout do výdajů nebo nákladů a snížit tak základ daně.

    Takže žádná "černota".

Solidární daň v roce 2013 - nenechte se zaskočit

    Jste zaměstnanec, nebo začínající živnostník OSVČ nebo provozujete obě činnosti tzv. v souběhu?

    Nebo jste zaměstnáni u jednoho nebo více zaměstnavatelů a současně provozujete solární elektrárnu FVE?

    Ať tak nebo tak, pokud jste v roce 2013 měli souhrn příjmů z jedné činnosti nebo obou činností (zaměstnání a podnikání dle § 7 zákona o dani z příjmů, tzn. příjmy ze živnosti) vyšší jak 1 242 432 Kč za rok, tak se na Vás vztahuje solidární daň, neboli tzv. „milionářská“ daň.

    V případě že jste jen zaměstnáni, již nebudete moci požádat o zúčtování daně svého zaměstnavatele, ale sami za sebe musíte podat klasické přiznání k dani z příjmů fyzických osob.

    Co je solidární daň, jak je vysoká, od kdy a jak dlouho nám bude komplikovat živnostenské podnikání OSVČ nebo zaměstnání a vůbec za jakých podmínek se na mne jako daňového poplatníka tato solidární daň vztahuje?

    Podrobné informace uvádím na stránce Solidární daň – zpracování daňového přiznání.

    Doporučuji k nahlédnutí, stát opět nezahálel.

    Nabídku služeb spojených se zpracováním daňového přiznání v režimu solidární daně najdete rovněž na stránce Solidární daň - zpracování daňového přiznání.

Budete plátcem DPH?

    Pokud uvažujete zda se stát plátcem DPH, pak na stránce "Plátce DPH - evidence" popisuji výhody a nevýhody plátce DPH, povinnosti plátce DPH vzhledem např. k finančnímu úřadu včetně požadavků na vedení evidence DPH.

Provozujete solární FVE elektrárnu?

    Uvažujete, že budete provozovat solární FVE elektrárnu na střeše rodinného domu?

    Nebo jste fotovoltaiku již v roce 2012 zprovoznili?

    Od roku 2011 skončily daňové prázdniny a stát ze všech provozovatelů fotovoltaiky "vyrobil" své poplatníky.

    V praxi to znamená, že musíte vést daňovou evidenci, podat daňové přiznání k dani z příjmů a přehledy OSVČ pro OSSZ a zdravotní pojišťovnu.

    I když fotovoltaiku provozujete při zaměstnání.

    Odpovědi na otázky spojené s zahájením provozováním solární FVE elektrárny najdete např. na stránce „Vedení účetnictví a daně solárních a fotovoltaických elektráren“ nebo praktické příklady na stránce „Příklady z praxe“.

Chyby při vedení daňové evidence - co je příjem, co výdej a co je základ daně (220614)

    Výklad je určen především začínajícím živnostníkům OSVČ a provozovatelům malých solárních elektráren FVE (provozující FVE od roku 2011), kteří se snaží vést si daňovou evidenci (dříve jednoduché účetnictví) prozatím sami.

    V minulých letech a především za rok 2013 jsem se až moc často setkal u výše uvedených živnostníků z jejich pohledu nemalým problémem.

    Co je zdanitelný příjem nebo výdej a co je vlastně základ daně v daňové evidenci.

    Mnozí díky špatnému výkladu těchto pojmů podali daňové přiznání k dani z příjmů s chybnými hodnotami a tím se v podstatě dopustili v některých případech krácení daně (výše přiznaných zdanitelných příjmů byla nižší než skutečné příjmy, u daňových výdajů zase uvedli vyšší výdaje, než byly skutečné). Z neznalosti. Ale jak víme, neznalost v podobných případech neomlová.

    Takže co je co a jak na to?

    Přečtěte si příspěvek "Chyby při vedení daňové evidence - co je příjem, co výdej a co je základ daně", který jsem pro Vás napsal na stránce "Příklady z účetní a daňové praxe".

Individuální poradenství a slevové bonusy

    Od 1.11.2012 Vám nabízím k opakovanému individuálnímu poradenství na Vaše dotazy slevový bonus.

    Tento slevový bonus bude zvýhodňovat ty z Vás, kteří dosud nejste mými klienty, nicméně potřebujete především opakovaně poradit ohledně vedení účetnictví, v daňových otázkách, evidence DPH, provozování solární FVE atd. Účetní agendu si nadále povedete sami.

    Čím více se budete ptát, tím více můžete ušetřit.

    Současně ale se zavedením těchto slevových bonusů přecházím od bezplatného poradenství pouze k placenému individuálnímu poradenství.

    Podrobnosti, jakým způsobem bude toto placené poradenství probíhat a především jak na tyto slevové bonusy získat a jaké výhody (i finanční) Vám tyto slevové bonusy nabízí, se dočtete na stránce „Účetnictví a daně – individuální poradenství“.

Podpora začínajících podnikatelů OSVČ - slevy za vytvoření, zpracování podnikatelského záměru nebo business plánu

    Jako podporu začínajícím podnikatelům, OSVČ, nabízím slevu za vytvoření nebo zpracování podnikatelského projektu, business plánu, podnikatelského záměru atd. ve výši 20 %.

    Jedinou podmínkou je zahájení podnikání nebo jeho obnovení činnosti v aktuálním roce. Stačí doložit aktuálním výpisem ze živnostenského rejstříku nebo obchodního rejstříku.

    V případě zájmu mě můžete kontaktovat pomocí kontaktního formuláře zde.

    Nebo rovnou volejte 736 154 466.

    Podrobné informace ohledně vytvoření nebo zpracování podnikatelských záměrů a business plánů najdete na stránce Business plány, podnikatelské záměry - zpracování, aktualizace, překlady, najdete zde přehled nabízených služeb, postup při zpracování podnikatelského záměru nebo business plánu a spoustu jiných zajímavých informací.

Doplňující služby k vedení účetnictví pro začínající živnostníky

    Současně Vám také nabízím i služby, které přímo či nepřímo souvisí s podnikáním, jako např.:

    V podstatě kompletní účetní, daňové a finanční poradenství pro podporu Vašeho podnikání s cílem ušetřit Váš čas a v neposlední řadě i finance.

    Kompletní přehled nabízených služeb najdete v přehledném seznamu na stránce "Vedení účetnictví, daně a snížení daní - O nás".

Nenašli jste zde hledané informace?

    Na základě výsledků anket na levé straně této stránky bych chtěl poznamenat následující. Pokud zde nenajdete Vámi hledané informace, nebo je Vám něco nejasné, napište mi prostřednictvím odpovědního formuláře, nebo rovnou volejte 736 154 466. Rád Vám odpovím na Vaše individuální dotazy. A navíc mi pomůžete doplnit konkrétní informace, které zde dle Vás chybí.

Komunikace a kontakty

    Potřebujete poradit, vysvětlit či pomoci se situací ve firmě?

    Zkuste stránku "Příklady z praxe".

    Nebo mě neváhejte kontaktovat pomocí následujícího kontaktního formuláře.

    Nebo rovnou zavolejte na tel. 736 154 466.

       Na spolupráci se těší

                ing. Antonín Halata

 
 
 
 

Kontakt

Zpracování podnikatelských záměrů a business plánů - Účetnictví - daně

ucetnictvi777@seznam.cz

Zámostní 1155/27
Ostrava
PSČ 71000

+420 736 154 466

Vyhledávání

Kontaktujte nás

Anketa

Myslíte si že stránka věnovaná začínajícím živnostníkum zde chyběla?

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

© 2011 Všechna práva vyhrazena. Autor: Antonín Halata

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode