Zpracování business plánů - 736 154 466

Diskusní téma: Účetnictví a daně - solární elektrárny FVE

Datum 10.02.2013
Vložil Antonín Halata
Titulek Re: dodanění za rok 2011 + FVE ve 2012 a dále

Dobrý den. Povinna vést účetní agendu jste dle "Energetického zákona" byla povinna již od roku 2009, ve Vašem případě se jedná o vedení účetnictví ("dříve podvojné účetnictví").
To že provozovatelé FVE byli do konce roku 2010 osovobození od daně z příjmů je nezbavovalo povinnosti účetní agendu vést.
Udělením licence, tj. v roce 2009, jste se stala OSVČ dle par.7 zákona o dani z příjmů (podnikání na základě zvláštního oprávnění). Licence je v podstatě "náhrada živnostenského listu".
Současně jste byla jako OSVČ povinna registrovat se jako OSVČ na OSSZ a vybranou zdravotní pojišťovnu (a podávat roční přehledy OSVČ), a to buď jako vedlejší činnost (při souběhu se zaměstnáním), nebo jako činnost hlavní.
Způsob odpisování nebudu rozvádět, jedná se již buď o placené poradenství nebo Vám účetní agendu povedu já.
Pokud máte zájem o mé služby, kontaktujte mě telefonicky na tel.: 736 154 466. To jsem Vám mimochodem uvedl i v mé odpovědi na Váš e-mail z 8.2.2013, kde jste se již na to ptala.
Závěrem. VŽDY musíte vycházet ze stavu legislativy k tomu datu, ke kterému se vztahuje začátek podnikání. A tím je ve Vašem případě datum přidělení licence na provozování FVE, tzn. rok 2009.
Rovněž musíte brát v úvahu, že dnem přidělení licence jste živnostník OSVČ, i když jste v roce 2009 byla osvobozena od daní v případě příjmů z FVE.
S pozdravem Halata.

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena. Autor: Antonín Halata

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode